شادی دادبین

اعصاب ، روان و مشاوره


آدرس کلینیک

آدرس کلینیک

درمانگر اختلالات خلقی نو

اينستاگرام

اکنون به آرامش برسید

1- جلوی گریه خود را نگیرید ، تا گهگاهی گریه کنید.
2- دست کم روزی 15 دقیقه را در سکوت بگذرانید و به نیازهای واقعی خود و نیز چیزهایی که دارید فکر کنید. سکوت ، عصارهی آرامش است، با زور نمیتوان آن را ایجاد کرد، باید زمانی که فرا رسید آن را بپذیرید.
3- افراد آرام به خود میگویند: " برای تغییر گذشته کاری نمیتوان کرد " ، آنگاه از فکر ادامه ی زندگی لذت میبرند.

4- وقتی احساس میکنید که سرتان پر از فکرهای مختلف است و جای خالی در آن نیست، با قدم زدن، آنها را پاک کنید.
5- اگر نتوانید کسی را ببخشید، افکار خشمگینتان شما را برای همیشه با این افراد مرتبط خواهد کرد. شاد کردن دیگران، باعث آرامش میشود.
6- آرامش را از کودکان بیاموزید، ببینید چگونه در همان لحظهای که هستند، زندگی میکنند و لذت میبرند.

7- از همان که هستید راضی باشید، در این صورت احساس آرامش بیشتری میکنید.
8- هر چه اکسیژن بیشتری به شما برسد، آرامتر خواهید شد، خوب است در محل کار و زندگی خود گیاهی نگه دارید.
9- مهم نیست که با شما مودبانه برخورد کنند یا نه، برخورد مودبانهی شما، باعث ایجاد آرامی و احساس خوبی در شما خواهد شد.

10- سرعت حرکت شما با احساستان رابطهای مستقیم دارد، آرام راه بروید و حرکات بدن خود را آرامتر کنید، طولی نمیکشد که آرام خواهید شد. گاهی میتوانید برای رسیدن به آرامش، دراز بکشید، عضلات خود را شل کنید و به هیچ چیز فکر نکنید.
11- با حرکات آرام و صحبت کردن شمرده، احساس آرامش را به جمع منتقل کنید. آیا تا به حال فرد آرامی را دیدید که با صدای بلند صحبت کند؟
12- با شوخ طبعی به آرامش خود کمک کنید.

13- راحتی، یکی از عناصر مهم آرامش است، مثل دمای مناسب، صندلی راحت و لباس و کفش راحت . هر چند وقت یک بار ساعتتان را باز کنید و خود را از فشار زمان نجات دهید.در آوردن کفشها به کاهش فشار عصبی کمک میکند.فشردن یک توپ کوچک، تنشهای عصبیای را که در انگشتان و دستهای شما متمرکز شدهاند، خالی میکند. لباسهای گشاد و راحت، باعث ایجاد راحتی و احساس آرامش میشود.
14- لحظههای زیبای زندگیتان را بنویسید و از آنها عکس و فیلم بگیرید، سپس بیشتر وقتها آنها را به یاد آورید و دربارهشان فکر کنید و لذت ببرید.

15- هوای دریا، آب شور و صدای امواج، همگی باعث آرامش میشوند، مسافرت به سواحل دریا را فراموش نکنید. (پیشنهاد ما به شما سواحل استان گلستان است) تماشای ماهیها مثل خیره شدن به دریا، در شما ایجاد آرامش میکند، زیرا ماهیها آرام شنا میکنند و آرام تنفس میکنند.
16- آهسته غذا خوردن و جویدن، باعث تجدید قوای فکری و احساس آرامش خواهد شد.
17- برای تأثیر بیشتر و رسیدن به آرامش، در خود متمرکز شوید و آرام نفس بکشید.

18- تمرین کنید که آرامتر از حد معمول صحبت کنید، این کار خود به خود ، ضربان قلب و تنفستان را کم میکند و به شما اجازه میدهد، ذهن و فکرتان را از بسیاری مسایل پاک کنید.
19- اگر به عقاید مذهبی و معنوی پایبند باشید، به یکی از با افتخارترین روشهای رسیدن به آرامش خاطر رسیدهاید، آنگاه میتوانید بگویید: " الا بذکر الله تطمئن القلوب ". اگر از خدا دور افتادهاید، اکنون وقت آشتی است. داشتن یک تکیهگاه معنوی در حد تعادل موجب آرامش میشود.
20- احساسات و مشکلات خود را به دیگران بگویید و آرامش بیشتری احساس کنید.

21- یکی از مهمترین مهارتها در آرام بودن، فکر نکردن به مسایل کوچک است، دومین مهارت، کوچک شمردن تمام مسایل است.
22- شاد کردن دیگران، موجب آرامش میشود. نمیدانید چه لذتی دارد پول رستوران امشب را با توافق سایرین به یک کارتن خواب هدیه دهید.قدردانی کنید. دیگران را برای لطف کردن به خود تحت فشار قرار ندهید، لطف که وظیفه نیست.
23- اگر میدانستید که : «سیگار کشیدن + ورزش نکردن = استرس، اضطراب و حذف آرامش»، هرگز سیگار نمیکشیدید و ورزش کردن را به تعویق نمیانداختید.
منبع : word-news


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
راز آرامش درونcbt اعتیاد وسه اصل مهم بهداشت روانفقط فرشته ها اشتباه نمی کشیوع اعتیاد در دانش اموزفرزند پروری موثرعلائم و نشانه های بیماری مهارتهای پیش بینی آیندهصفحه اصلیماهیت و ریشه های پیش نویسسوالات پزشکیماتریکس چیست ؟پیامهای کاربرانمت امفتامین را بیشتر بشنسایتهای دیگرمراحل سوگواری 1مراحل سوگواری 2مصرف کافئین آری یا خیرمعنویت درمانینقش نماز در درمان بیماریچه شد که فرزندم معتاد شد چگونه از همسرم انتقاد کنویژگی های شخصیت سالموالدین و نوجوان معتادگرایش روز افزون جوانان بآموزش مدیریت استرسآموزش هدف گذاری در زندگیافسردگی در کودکاناموزش ذهن اگاهیاکنون به آرامش برسیداعتیاد از منظر شناختی رفبه هنگام غم و غصه گریه کنبهترین روشهای مطالعهبهترین راه آرامشبا خودم حرف میزنم ، دیوانتوارث و اعتیادخانمهای محترم غرغر ممنوعدرسنامه اعتیادرابطه اعتیاد و اختلال جن